Týždeň plný zmien – Vettelova budúcnosť jasná, Williams mení majiteľa a rebrand Renaultu

Posledných niekoľko dní bol v kolotoči seriálu Formula 1 dosť hektický a priniesol nám hneď niekoľko zaujímavých aktualít. Konečne je jasné, kam po odchode z Ferrari zakotví štvornásobný majster sveta Sebastian Vettel, Claire Williams už nezasiahne do závodov z postu tímovej riaditeľky tímu jej otca, a od budúcej sezóny na trati už neuvidíme Renault F1.

Dlho bola nejasná budúcnosť Sebastiana Vettela a po tom, čo mu Ferrari neponúklo predĺženie zmluvy na budúcu sezónu, sa okolo rodáka z Heppenheimu rozvírilo množstvo špekulácií ohľadom jeho ďalších krokov. Dlho sa hovorilo o nadviazaní spolupráce s Racing Pointom, ktorý bude od budúcej sezóny známy ako Aston Martin. Špekulovalo sa dokonca aj o tom, že Vettel vymení formule za iný seriál či dokonca ukončí kariéru. Dnes sa však odkryli všetky časti mozaiky a aj na oficiálnej stránke F1 potvrdili, že sa Nemec upísal Astonu Martin. Tým pádom sa však vznieslo niekoľko otáznikov nad Mexičana Sergia Peréza, ktorý Vettelovi po sezóne uvoľní v tíme miesto. O Perézovom odchode z tímu informoval aj samotný jazdec na svojom instagramovom profile.

Racing Point nie je jediný tím, ktorý počas zimnej prestávky zmení imidž aj názov. V sezóne 2021 sa na rošte predstaví aj Alpine F1 Team, ktorý bude následníkom Renaultu. K zmene značky dôjde na základe rozhodnutia vedenia skupiny Renault. Zmenou imidžu a názvu tímu si vedenie koncernu sľubuje propagáciu značky Alpine, ktoré sú známe aj v motoršporte vďaka pôsobeniu v podujatiach rally a vytrvalostných závodoch. Tím zmení farby z terajšej žltej a čiernej na farby francúzskej trikolóry – modrej, bielej a červenej.

Alpine F1 Team – nástupca Renaultu, v budúcej sezóne sa vo farbách trikolóry predstavia Fernando Alonso a Esteban Ocón. (formula1.com)

Stálica v kolotoči F1, Williams, prechádza zmenou majiteľov. Tím už ďalej nebude rodinný podnik, ktorý založil Frank Williams s Patrickom Headom v roku 1978. Po vzájomnej dohode sa majiteľom tímu stáva investičná spoločnosť Dorilton Capital. O predaji tímu sa hovorilo už dlhšie, vedenie Williamsu si od predaja tímu sľubujú obnovenie súťaživosti tímu a vrátenie značky Williams tam, kde bývala kedysi. Matthew Savage, predseda Dorilton Capital sa pre webovú stránku tímu vyjadril, že firma je ideálnym investorom hlavne vďaka trpezlivej investičnej stratégii, ktorá tímu dovolí naplno sa venovať svojmu cieľu, vrátiť sa na vrchol. Tím sa taktiež nikam nesťahuje, keďže podľa nových investorov terajšia továreň a tímové priestory v oxfordshireskom Grove spĺňajú svetové parametre.

Autor Branislav Bihary

Som študent žurnalistiky na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Nie som veľmi nadaný športovec, ale aj napriek tomu ma šport baví. Medzi moje najobľúbenejšie športy patrí futbal, hokej a motošport.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: