Komentár Kristiána Beňušku: Dnes neprehral len Slovan, prehral futbal…

Slovan prehral. Nie však svojou zásluhou. Podľa dostupných informácii dodržal náš majster všetky protokoly súvisiace s prevenciou proti šíreniu koronavírusu. Nanešťastie UEFA sa nad dôkazmi a argumentami Slovana ani len nepozastavila. Ak by to tak bolo, zápas by nebol skontumovaný v neprospech Slovana. Zhrňme si čo vieme:

1.Slovan odchádzal na Faerské ostrovy s negatívnou výpravou. Testy prebehli pod záštitou UEFA.

2.Pár hodín na to, už na Faeských ostrovoch boli pretestovaní a objavil sa pozitívny prípad.

3.Stanovy UEFA hovoria o možnosti odohrať zápas v prípade, že tím v ktorom sa objavil vírus má k dispozícii aspoň 13 hráčov plus brankár. Slovan mal negatívnych všetkých hráčov prvej výpravy.

4.Slovanu nebol schválený retest hráčov. Zamietla to vláda Faerských ostrovov. Všetci, okrem manažmentu boli umiestnení do karantény. Manažment však letel v rovnakom lietadle.

5.Slovanu bolo umožnené nastúpiť s náhradným mužstvom.

6.Slovan opustil Slovensko s negatívnym výsledkom testov u všetkých členov druhej výpravy.

7.Pár hodín na to, po prílete, sa zopakovala situácia ako pri prvej výprave. Teda pozitívny test.

8. Druhá výprava letela v lietadle s kapacitou 180+ miest. Počet členov výpravy bol okolo troch desiatok. Klub dodržal bezpečnostné a hygienické opatrenia vrátane rúšok a rozostupov.

9.Napriek tomu boli všetci umiestnení do karantény.

10.Klaksvik nastupil na “zápas”, pričom ich vláda Slovanu zakázala opustiť hotel pod hrozbou väzenia.

Zhrnuté a podčiarknuté…Slovan sa nedopustil ničoho tak závažného aby bol vylúčený. Je mi smutno, že politika zvíťazila nad futbalom a zdravým rozumom. To budeme trestať tímy za to, že majú pozitívnych hráčov? Nie každá krajina má rovnaké podmienky. Niekde je korona na ústupe, inde na vrchole síl. Okrem toho, že UEFA vymyslela nezmyselný formát, kde los určí výhodu domáceho ihriska…znevýhodnené sú tak hosťujúce kluby. Navyše teraz dala domácim do ruky mocnú zbraň. Postup zdarma, bez snahy, bez gólov…proste nedovolte hosťom hrať. Krajina nezvládla zorganizovať duel…prečo nebol presunutý na neutrálnu pôdu? Slovan bol nútený hrať s rezervou o Ligu Majstrov!!! Už to je choré…Ale Slovan mal tú vôľu. Chcel rozhodnúť na ihrisku. Bohužiaľ UEFA sa rozhodla…Vytvorila precedens…pretože ak v budúcnosti rozhodne v rovnakom prípade inak, ukáže sa, že Slovan mal pravdu. Som zvedavý či by UEFA chcela kontumovať zápas v skupine…favoritom ako Bayern, Real, Barca či Liverpool. Nie! Tam sa vyradí iba pozitívny hráč. Prečo? Pretože v skupine ide o veľké peniaze. Vysielacie práva, všetko musí šliapať ako hodinky. A Slovan brzdí kvalifikáciu. UEFA sa nikdy o túto časť turnaja nestarala. Pretože tam nie sú také peniaze…koho bude trápiť, že vypadol nejaký Slovan, bez boja, vyradený bandou úradníkov, čo nikdy nehrali futbal? Mňa áno! A preto túto sezónu Ligu Majstrov nebudem pozerať. Súťaž sa v mojich očiach stala neregulérnou. Prečo? Pretože každý má mať rovnaké podmienky a rovnaké možnosti postúpiť. Slovanu to však umožnené nebolo. UEFA je bližšie svojmu cieľu-skupinovej fáze. Ale stratila nejedného fanúšika futbalu a športu na Slovensku. Či už fandíte Slovanu, Trnave, Žiline či Dunajskej…takto si náš majster vypadnúť nezaslúžil, na tom sa musíme všetci zhodnúť. Ak to vidíte rovnako ako ja, nebojte sa bojkotovať UEFA a ich “milionársku súťaž”. Radšej si pozrite našu Fortuna ligu. Tam aspoň každý dostane možnosť hrať…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: