Power ranking Liga Majstrov 2.0

Aktualizovaný power ranking, v ktorom sme zoradili 8 zostávajúcich tímov v Lige Majstrov do poradia od najsilnejšieho po najslabší. Do úvahy sme brali posledné zápasy aj zranenia alebo iné absencie. V zátvorke je umiestnenie v predošlom power rankingu.

1. Bayern Mníchov (1)

Juraj(3);Maxo(1);Marko(1);Braňo(1);Kristián(1)

Bavori pohodlne zvládli odvetu s Chelsea a obdivuhodný je najmä spôsob akým to zvládli. Skóre 4:1 a celkové skóre 7:1 hovorí za všetko. V lisabonskom pavúku sa však stretnú s Barcelonou a nový formát nám celú situáciu komplikuje, teda vo formáte na jeden zápas sa môže stať čokoľvek. Bayern však zostáva na prvom mieste rankingu a je podľa nás najväčší favorit na zisk ušatej trofeje.

2. Manchester City (4)

Juraj(4);Maxo(2);Marko(3);Braňo(2);Kristián(2)

Manchester si od minula v podstate nepolepšil, kedže Juventus a Real boli v poslednom rankingu nad ním. Za to si však po vyradení práve Realu Madrid, upevnil pozíciu druhého najväčšieho favorita, ktorý v súťaži zostal. Ak zoberieme do úvahy kvalitu a šírku kádra a súpera, ktorému budú čeliť, má City veľkú šancu postúpiť do semifinále. Lyon sa však nevzdá bez boja, sebavedomie získané po vyradení Juventusu budú chcieť využiť proti City. Guardiola však zažíva sucho v Lige Majstrov už príliš dlho aby veci nechal na náhodu.

3. PSG (5)

Juraj(1);Maxo(3);Marko(2);Braňo(3);Kristián(4)

Parížania sa už dlho snažia získať triumf v Lige Majstrov, zatiaľ bez úspechu. Teraz však proti nim stojí Atalanta a nový formát. Hoci oboje môžu cestu skomplikovať, PSG má kvalitu aby obe prekážky zvládli. Verratti a Mbappé budú chýbať, mužstvo je však dosť široké a Neymar, Icardi a spol. budú musieť zabrať. Podľa nášho názoru majú na zisk trofeje dobrú šancu a zaradili sme ich na 3.priečku.

4. Barcelona (6)

Juraj(2);Maxo(4);Marko(5);Braňo(4);Kristián(3)

Barcelona si zastala svoje miesto a odvetu s Neapolom zvládla. Čaká ich náročná skúška v podobe Bayernu Mníchov. Barcelonskí futbalisti sú však pozitívne naladení a tvrdia, že v tejto časti súťaže už nie sú favoriti a outsideri. Barca navyše môže počítať s posilami v podobe Busquetsa a Vidala, ktorí si už odpykali svoje kartové tresty a Dembelé sa pravdepodobne bude môcť pozrieť do zápasu aspoň z lavičky. Zápas Barca-Bayern vám odporúčame ako šláger kola.

5. Atletico Madrid (7)

Juraj(6);Maxo(5);Marko(4);Braňo(5);Kristián(6)

Madridčania iba pred nedávnom ohlásili, že dvaja ich hráči boli pozitívne testovaní na koronavírus. Correa a Vrsaljko budú s najväčšou pravdepodobnosťou chýbať. Napriek tomu má španielský klub veľkú šancu postúpiť cez RB Leipzig. Simeone zvláda taktickú prípravu pre túto fázu v turnaji dobre a tím vyzerá byť pripravený. Lipsko sa však nevzdá len tak.

6. Atalanta (8)

Juraj(7);Maxo(6);Marko(6);Braňo(7);Kristián(5)

Prekvapenie turnaja čaká náročná skúška v podobe PSG. Navyše sa musia zaobísť bez Iličiča, ktorý rieši osobné problémy. V niekoľkých zápasoch Atalanta dokázala, že má na túto súťaž. Dokázala to aj v lige a zahrá si ju opäť aj budúcu sezónu. Uvidíme aký priebeh bude mať zápas, ktorý otvorí štvrťfinálovú časť turnaja v Lisabone.

7. Lyon (11)

Juraj(5);Maxo(8);Marko(7);Braňo(6);Kristián(7)

Lyon si vyradením Juventusu výrazne zdvihol sebavedomie a na zápas so City sa musia dôkladne takticky pripraviť. Jasným favoritom zápasu síce nebudú ale to neboli ani proti talianskemu majstrovi. Návrat Depaya do zostavy tímu výrazne pomohol a vo štvrťfinále, v novom systéme sa môže stať čokoľvek.

8. Lipsko (9)

Juraj(8);Maxo(7);Marko(8);Braňo(8);Kristián(8)

Na záver tu máme RB Lipsko, ktoré si bude musieť poradiť s Atleticom, navyše bez Wernera či Sabitzera. Možno to im mierne škodí a preto ich vidíme ako najslabší tím, ktorý zostal v turnaji. Treba však podotknúť, že v súťaži ako je Liga Majstrov takéto rebríčky veľa neznamenajú. Outsider môže poraziť favorita, favorit môže zlyhať. S týmto vedomým pôjdu hráči Lipska do zápasu a pobijú sa o svoje miesto v semifinále.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: