Dunajská Streda si v príprave zmeria sily s klubmi svetového kalibru

Po odloženom reštarte slovenskej najvyššej futbalovej súťaže sa pomaly rozbiehajú prípravy klubov na ďalšiu sezónu. Skrátená prestávka môže hráčom padnúť na úrodnú pôdu, keďže nevypadnú tak rýchlo zo súťažného tempa. DAC Dunajská Streda zverejnila mená dvoch súperov, proti ktorým sa v príprave postaví a veru sú to zvučné mená.

Klub z južného Slovenska začína prípravu na novú sezónu a v piatok cestuje do Tirolska, kde odohrá dva zápasy proti francúzskym veľkoklubom Olympique Marseille a OGC Nice. Informovala o tom oficiálna webová stránka DAC.

Prvý zápas proti Marseille sa odohrá v sobotu 25. júla o 16:00 a proti Nice dunajskostredskí nastúpia o týždeň neskôr, v sobotu 1. augusta.

Zsolta Kálmára, maďarského reprezentačného záložníka a kapitána DAC, informácia o menách súperov prekvapila. “Zápasy proti mužstvám takéhoto kalibru nás môžu posunúť a ukázať nám, kde sa nachádzame a kam sa potrebujeme dostať,” uviedol pre klubový web.

Do tréningového procesu za včera, 19. júla trénerovi Berndovi Storckovi zapojilo 19 hráčov:

Jedlička, Száraz – Šimčák, Beskorovainyi, Kružliak, Davis, Malý, Blackman, Kalmár, Njie, Fábry, Schäfer, Mendez, Bednár, Sharani, Ramirez, Divković, Švec, Nebyla

Autor Branislav Bihary

Som študent žurnalistiky na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Nie som veľmi nadaný športovec, ale aj napriek tomu ma šport baví. Medzi moje najobľúbenejšie športy patrí futbal, hokej a motošport.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: