HAKIMI ZDUPKAL Z REALU BEZ BOJA

foto: portál 433

Zahviezdil v Bundeslige, všetko smerovalo k návratu a splneniu si sna v materskom Reale Madrid, no behom pár dní sa všetko zmenilo. Kariéra marockého drahokamu Achrafa Hakimiho bude prekvapivo pokračovať na severe Talianska. Do roku 2025 sa totiž upísal milánskemu Interu. Nerazzurri uhradili Realu pomerne nízku čiastku, približne 40 miliónov eur. Vzhľadom k Hakimiho kvalitám, ide o veľmi výhodný nákup.

Dnes bol prestup oficiálne potvrdený a z tábora fanúšikov bieleho baletu sa začal ozývať smútok z odchodu mladej nádeje a najmä výčitky smerom k vedeniu Realu. Poniektorí si myslia, že to bola obrovská chyba Achrafa predať. My sa ale na transfer pozrieme podrobnejšie.

Situácia v Reale je jasná, Zidane nemá na poste pravého beka v tejto sezóne nad čím premýšľať. Dani Carvajal je ostrieľaný, spoľahlivý srdciar s konzistentnými výkonmi. Vypomáha ofenzíve, vytvára šance, zodpovedne plní úlohy v defenzíve. Achraf mal prísť cez leto ako konkurencia so šancou pobiť sa o miesto v základnej zostave, potenciál aj výkonnosť na ňu totižto rozhodne má. No je pre mňa nepochopiteľné, prečo sa rozhodol nezabojovať a zvolil pohodlnejšiu možnosť v Interi. Sám niekoľko krát vyhlásil, že hrať za Real Madrid bol odjakživa jeho sen.

Nahliadnime na rast Casemira, Varana, Isca, Asensia. Všetci začínali na lavičke a s pokorou a tvrdou prácou si vyslúžili miesto v základnej zostave. Čakali, no dočkali sa. Ďalej, mladé hviezdičky ako Vinícius, Rodrygo alebo Valverde – tí tiež nemajú ani zďaleka istý flek, no ich srdce bije pre Real, na tréningoch i v zápasoch makajú na doraz. Zidanovmu oku to neuniká a vkladá do nich čoraz väčšiu dôveru. Valverde je v tomto ročníku dokonca ôsmim najvyťažovanejším hráčom Los Blancos. A to bol ešte pred rokom úplne neznámy záložník.

Preto si myslím, že prísť po dvojročnom hosťovaní späť do Realu a ako 21-ročný sa ihneď pasovať do role kľúčového hráča v základnej jedenástke je podľa mňa dosť nešťastné a takýto postoj sa určite v Madride od odchovancov neočakáva. Hrať za Real si vyžaduje aj dávku odhodlania a to Hakimi v tomto prípade nepreukázal. Chcel silou mocou okamžite nastupovať v základe a to mu v Interi umožnia (do Conteho systému 3-5-2 zapadá dokonale). Preto prezident Florentino Peréz Maročanovi pri odchode nebránil a dohoda bola v krátkom čase na svete.

One thought on “HAKIMI ZDUPKAL Z REALU BEZ BOJA

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: