Už len 7 dní do začiatku ďalšej sezóny F1.

Už len sedem dní nás delí do momentu, kedy na závodný okruh prvýkrát v tejto sezóne vyjde všetkých 20 jazdcov. Prvý tréning Veľkej ceny Rakúska začína v piatok 3. júla.

Rozhodol som sa, že spravím odpočet do začiatku sezóny v podobe krátkeho príspevku, ktorý obsahuje pár zaujímavých faktov prepojených práve s číslom, ktoré určuje počet dní.

Sedem titulov Michaela Schumachera

O kvalite, skúsenosti a profesionalite mnohonásobného majstra dnes nikto nepochybuje. Azda k pochybám ani neexistuje dôvod – Michael Schumacher si vydobyl počas svojej kariéry status najúspešnejšieho jazdca v histórii efjednotky. Dokázal získať SEDEM majstrovských titulov – dva tituly získal ako jazdec stajne Benneton a zvyšných päť pridal v červených farbách Ferrari.

Pilot s číslom 7 na monoposte

Od sezóny 2014 má každý jazdec možnosť zvoliť si číslo, ktoré ho bude sprevádzať jeho kariérou. Dovtedy boli čísla určené pozíciou tímov v konečnom hodnotení konštruktérov z predchádzajúcej sezóny. A práve číslo 7 nosí od roku 2014 na svojom aute Fín Kimi Raikkonen.

Autor Branislav Bihary

Som študent žurnalistiky na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Nie som veľmi nadaný športovec, ale aj napriek tomu ma šport baví. Medzi moje najobľúbenejšie športy patrí futbal, hokej a motošport.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: