Príbeh o začiatku

Všetci máme radi príbehy. Myslím, že bude absolútne férové, aby prvý príspevok na tejto stránke bol príbeh o vzniku nášho podcastu.

Všetko začalo pri pive

Aby som uviedol veci na pravú mieru, nezačalo to úplne tak pri pive, ale práve tam začal podcast naberať kontúry. Poďme však pekne po poriadku. Ja aj Braňo sme ako prváci nastúpili na vysokú školu. Vtedy sme sa ešte nepoznali. Študujeme žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Na jednej z prednášok sme, ešte vtedy ako neznámi spolužiaci, sedeli s Braňom vedľa seba. Nekomunikovali sme nejak extra, iba občas nejaký small talk či poznámka k prednáške. Zistili sme, že máme podobný zmysel pre humor a tieto naše konverzácie počas hodiny sa presunuli aj mimo učební. Začali sme sa baviť aj na chodbách pred prednáškami či po nich. Nakoniec sme sa rozhodli, že pôjdeme na pivo a tu to všetko začalo.

Štúdio na katedre sa musí využiť

Popri tom ako sme počas semestra chodili už ako kamaráti na pivo, sme sa o mnohých veciach rozprávali. Najčastejšou témou bol šport a potom politika. Začali sme o tom debatovať a vymieňali sme si názory. Vedenie katedry zriadilo priamo v budove katedry rozhlasové štúdio, najalo technika a prizvukovalo nám, študentom, aby sme ho využívali. My s Braňom sme si teda povedali: ,,Čo keby sme presunuli naše debaty do toho štúdia, veď sa predsa musí využiť “. Za vyskúšanie to stálo, veď je to zdarma a aspoň sa štúdio využije. Keď sme skúsili prvý podcast, zistili sme, že to nie je až tak jednoduché ako kecať pri pive. Naše “cvičné” diely boli raz o športe a raz o politike, kedže sme sa nevedeli rozhodnúť o čom chceme robiť podcast. Potom sme si však uvedomili, že sme na pôde univerzity a táto pôda by mala byť apolitická. Rozhodli sme sa pre šport a vznikol tak podcast B&B. Presne tak, toto bol pôvodný názov. Vznikol bez toho aby sme vedeli o tom, že rovnomenný podcast majú aj dvaja hokejisti Boris a Brambor(Boris Valábik a Marián Gáborík) a označovali tento názov skratkou B&B. Ostali sme tak chvíľu bez mena. Zatiaľ o našich podcastoch vedeli len rodina a známi aby sme dostali nejaký feedback. Po tejto cvičnej fáze sme dali dohromady koncept aj názov a vznikol tak Podcast Na tribúne.

Prečo Na tribúne?!

Nechceli sme však aby podcast bol len o nás dvoch ako kecáme o športe. Začali sme teda hľadať čo najaktuálnejšie témy a pozývali sme si zaujímavých hostí, aby sa k tej danej téme vyjadrili. Názov Na tribúne nie je len taký náhodný. Okrem toho, že takmer každý šport sa hrá/robí pred diváckou kulisou, pred tribúnami, chceli sme dať najavo, že aj my sme “iba” na tribúne. Celý podcast je teda z fanušikovskej perspektívy a často môžete počuť naše subjektívne názory na dané témy. To však nemení nič na tom, že na každý diel sa poctivo pripravujeme a zisťujeme si fakty a potrebné informácie. Sme teda aktívnymi aktérmi podcastu, akýsi fanúšikovia “na tribúne”,ktorí vyjadrujú svoj názor a svoje pocity, avšak pre potreby vedenia diskusie sme aj moderátori, ktorí pripravenosťou otvárajú témy a uľahčujú hosťom výpoveď dobrými otázkami.

Posúvame sa vpred

Trvalo niekoľko týždňov, kým sme vyladili detaily, vznikol kanál na YouTube a onedlho aj prvý diel podcastu. Ku dnešnému dňu ich máme za sebou 8 a spolupracovali sme s BK Apollo Bratislava či s Bratislava Monarchs a mnohými inými hosťami, najmä z radov našich kamarátov. Ešte stále sa učíme a zlepšujeme. Príbeh teda pokračuje ďalej a dúfame, že budete jeho súčasťou. Preto vznikla aj táto webová stránka, kde budeme prispievať vo forme článkov a blogových príspevkov.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: